بهزاد علیزاده

بهزاد علیزاده

بهزاد علیزاده نماینده مجلس یازدهم از دهلران، آبدانان، دره‌شهر و بدره

شناسنامه

«بهزاد علیزاده»، کارمند اسبق آموزش‌وپرورش است و سابقه فرمانداری دهلران و شهرداری آبدانان و دره‌شهر و معاون پشتيبانى مترو كرج و مشاور مديرعامل شركت سابير را دارد. علیزاده در انتخابات مجلس دهم نیز شرکت کرده بود که به‌عنوان نفر سوم انتخاب شده و از راه‌یابی به مجلس بازماند. 

طبق آنچه در سایت شخصی علیزاده آورده شده از ماحصل فعالیت مدیریتی وی می‌توان به انتخاب به‌عنوان شهردار نمونه كشوری در سال ۱۳۸۷، انتخاب شهردار سبز كشور توسط سازمان محیط‌زیست و شهردار نمونه استان ايلام در سال‌های ۱۳۸۲، ۱۳۸۳، ۱۳۸۵ و ۱۳۸۸ اشاره کرد.

بهزاد علیزاده در انتخابات مجلس یازدهم به دور دوم راه یافت و در روز ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ با کسب ۳۱ هزار ۲۸۷ رای به عنوان نماینده دهلران به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

پنج چالش استان ایلام

بنا بر تحقیق کارشناسان ایران‌وایر، پنج اولویت اصلی استان ایلام به این شرح است:

 بررسی سابقه کاری بهزاد علیزاده با مشکلات استان ایلام

سیل و بلایای طبیعی یکی از مشکلات موجود در استان ایلام است. بهزاد علیزاده که سابقه فعالیت در شهرداری دره‌شهر را در کارنامه خود دارد معتقد است در جریان سیل ۱۳۹۸ در شهرستان دره‌شهر خدمات وی در دوران شهرداری و ایجاد سیل بندهای احداث‌شده در مناطق مختلف شهر از سوی وی موجب کم شدن خسارات سیل شده و مردم را از «گزند آسیب‌های جاری شدن سیل» در امان نگه داشته است.

علیزاده از ظرفیت‌های کشاورزی دهلران گفته و معتقد است: «در صورت آبی شدن زمین‌های کشاورزی دهلران تحول بزرگی در حوزه کشاورزی منطقه روی خواهد داد و علاوه بر ارتقا سطح زندگی کشاورزان، مشکل بیکاری به‌ویژه فارغ‌التحصیلان کشاورزی مرتفع می‌شود.»

وی با اشاره به اهمیت مرزهای استان ایلام و احداث بازارچه‌های مرزی می‌گوید: «عدم وجود طرح‌های اقتصادی بزرگ در استان ایلام که باعث شده موجی از بیکاری در استان شکل بگیرد که ایجاد این بازارچه‌ها در ایجاد مشاغل مختلف نیز موثر است.» 

بررسی سوابق تحصیلی و مدیریتی بهزاد علیزاده با مشکلات استان ایلام

بهزاد علیزاده تحصیل‌کرده كارشناسی مديريت و فوق‌لیسانس تاريخ فلسفه آموزش‌وپرورش است. تحصیلاتش چندان در ارتباط با مشکلات و چالش‌های استان ایلام نیست یعنی برای حل این چالش‌ها روی تخصصی علمی او شاید نتوان حساب کرد ولی او در هر سه شهرستان جنوب ایلام به‌عنوان شهردار و فرماندار حضور داشته و خود را شخصی معرفی می‌کند که به مشکلات جنوب استان واقف است. 

حامیانش احداث و بهره‌برداری از ١٣ خانه بهداشت و دو مركز بهداشت درمانى در بخش‌های سراب ميمه و موسيان و آبگيرى سد دويرج، حمایت از کشاورزان شهرستان و اعطای تسهیلات به کشاورزان را عملکردی قابل‌قبول می‌دانند. 

او در دوران مدیریتش همواره مسائل مربوط به کشاورزان، حل بحران حل بیکاری و سدسازی با هدف جلوگیری از سیل را مدنظر داشته است.

تطابق برنامه‌های بهزاد علیزاده با مشکلات حوزه انتخابیه 

در انتخابات مجلس یازدهم علیزاده هنوز برنامه‌ای که در جهت رفع مشکلات استان و حوزه انتخابیه باشد ارائه نکرده است. در انتخابات مجلس دهم برنامه‌های وی بر روی کشاورزی و گردشگری معطوف بود که با توجه به مرزی بودن استان ایلام و مشکل بیکاری این استان توجه به مساله گردشگری و کشاورزی می‌تواند در رفع محرومیت و بیکاری در حوزه انتخابیه موثر باشد.

وعده‌ای به‌یادماندنی بهزاد علیزاده 

با سازوکارهای معلمی فصل جدیدی از رابطه مردم و نماینده را رقم خواهم زد.

من با شما عهد می‌بندم که در میان شما خواهم ماند و شما را ترک نخواهم کرد.

منبع: ایران‌وایر