تقاضای یک نماینده مجلس: پرونده رد صلاحیت من را به دادگاه ارجاع دهید

تقاضای یک نماینده مجلس: پرونده رد صلاحیت من را به دادگاه ارجاع دهید

یک نماینده مجلس شورای اسلامی که صلاحیتش برای ورود به رقابت‌های انتخاباتی مجلس یازدهم توسط شورای نگهبان رد شده بود، خواستار ارجاع پرونده رد صلاحیت خود به دادگاه شد.

«علی‌محمد مرادی»، نماینده قروه و دهگلان روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ در نطق میان دستور خود در جلسه علنی مجلس گفت: «از شورای نگهبان خواستارم پرونده مرا به دادگاه ارجاع کند تا بتوانم از تهمت‌هایی که به من نسبت داده شده  است، دفاع کنم. هیچ گاه موکلین خودم را فدای مصلحت نکرده‌ام.»

به گزارش «ایران‌وایر»، خبرگزاری «ایلنا» از قول وی نوشته است: «مساله‌ای را که امروز می‌خواهم مطرح کنم، دوست داشتم که دو ماه قبل مطرح می‌کردم اما با توجه به مسایل کشور و جلوگیری از آب به آسیاب دشمن ریختن، این مساله را اکنون مطرح می‌کنم.»
او گفته است: «متاسفانه قوانین انتخابات ما عاری از تقصیرات شخصی و سلیقه‌ای نیستند و این خود باعث می‌شود که با حیثیت و آبروی بسیاری از افراد بازی شود. خداوند در قرآن حتی حرمت منافقین را هم رعایت می‌کند ولی ما حرمت مومن و مسلمان را رعایت نمی‌کنیم.»

وی افزوده است: «شما طی این چند سال مرا به خوبی می‌شناسید. در این سال‌ها همیشه تلاش کرده‌ام به تنها مساله‌ای که فکر کنم، منافع مردم باشد و در این راه نیز با بسیاری از شیاطین که فقط هدف‌شان ایجاد تفرقه میان مردم عزیزم است، برخورد کنم و اجازه نداده‌ام به اندازه سر سوزنی به حق مردم تعدی کنند.»

عضو «فراکسیون نمایندگان اهل سنت» گفته است: «اما در ایام تایید صلاحیت‌ها، همین افراد با سوءاستفاده از همین نارسایی در قوانین انتخابات، تا آن‌جایی که می‌توانستند از پشت به من خنجر زده و انواع تهمت‌های غیرمنصفانه را نسبت داده‌اند.»

او اضافه کرده است: «اگر الان این مساله را مطرح می‌کنم، به این دلیل است که چهار سال وکیل مردم چند شهرستان‌ قروه و دهگلان از استان کردستان بودم و آن‌ها نیز این حق را دارند که بدانند من در حق آن‌ها خیانت کرده‌ام یا خیر.»

این نماینده مجلس دهم گفته است: «متاسفانه شورای نگهبان حکمی را برای من فرستاد که حتی قید محرمانه داشت که از لحاظ حقوق قانونی، اجازه انتشار آن را نداشتم. در حالی که همان شیاطین تفرقه‌افکن با سوءاستفاده‌های مضاعف در حال جولان دادن بر تحریم شخصیت و آبروی من هستند.» 
او افزوده است: «از همین تریبون اعلام می‌کنم کسی را نخواهید یافت که چون من به اسلام و حقوق نظام اسلام معتقد باشد و تلاش‌های من در کشور در راستای حفظ وحدت و هم‌دلی کاملا مشخص است و رد صلاحیت من هیچ مبنای قضایی و حقوقی و اسلامی نداشته است.»

صلاحیت ۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی که در مراحل بعدی رسیدگی به صلاحیت‌ها، به ۷۵ نفر کاهش یافت، رد شد و آن‌ها نتوانستند در رقابت‌های انتخاباتی مجلس یازدهم شرکت کنند.
سخن‌گوی شورای نگهبان دلیل رد صلاحیت آن‌ها را «فساد اقتصادی» اعلام کرد. ولی این اتهام توسط هیچ کدام از نمایندگان رد صلاحیت شده مورد تایید قرار نگرفت. آن‌ها «عدم التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه» را دلیل رد صلاحیت خود اعلام کردند.