حسین نیازآذری نماینده بابل

حسین نیازآذری نماینده بابل

شناسنامه

نام سال تولدتحصیلات شغل پیش از نمایندگی
حسین نیازآذری۱۳۳۶فوق لیسانس مدیریت دولتیمدير عامل آبفای تهران
حوزه انتخابیهسمت در مجلسسابقه نمایندگیگرایش سیاسی
بابل از استان مازندراندبیر کمیسیون عمراندوره نهممستقل

حسین نیازآذری سالها پیش جهادگر بود. کارش را از جهاد بابل شروع کرد و به وزارت کشور رفت تا در قامت فرماندار بابل، اداره این شهر را عهده دار شود. نیازآذری چندی بعد به وزارت نیرو منتقل شد و کارش را به عنوان مدیرعامل آب و فاضلاب شرق استان تهران در پایتخت آغاز کرد و پس از تجربه مدیرعاملی آبفای تهران پا به عرصه انتخابات گذاشت و موفق شد در دوره نهم مجلس شورای اسلامی برای اولین بار نمایندگی مردم بابل را تجربه کند.

پنج اولویت اصلی استان مازندران

بنا بر تحقیق کارشناسان ایران‌وایر، پنج اولویت اصلی استان مازندران به این شرح است:

دیدگاهها و عملکرد حسین نیازآذری در خصوص پنج چالش استان مازندران

چالش اول

بحران‌های زیست‌محیطی اگرچه چالشی عمده در استان مازندران است اما چندان در برنامه ها و اولویت های حسین نیازآذری نبوده است. تنها توجه او در این حوزه به مساله آب باز می گردد که مرتبط با مسوولیت های اجرایی این نماینده مجلس نیز بوده است. وی با بیان اینکه اقتصاد استان مازندران آب پایه است گفته: «متاسفانه این استان پرآب به سبب عدم سرمایه گذاری دولت های گذشته و فعلی به چالش جدی کم آبی مواجه شده که باید برای رفع بحران کم آبی چاره اندیشی شود». نیازی آذری همچنین با اشاره به وضعیت نامناسب شبکه فاضلاب شهرستان بابل و امیرکلا، بر لزوم اجرای پروژه فاضلاب و تصفیه خانه بابل و امیرکلا تاکید کرده است.

چالش دوم:

خسارات ساخت‌وسازهای بی‌رویه و تغییر ترکیب جمعیتی  استان مازندران طی سالهای اخیر، بارها در رسانه ها مورد بررسی قرار گرفته ولی در اولویت های نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس دهم نبوده است.

چالش سوم:

حسین نیازی آذری با اشاره به خسارتهای ناشی از سیل در طول سالیان گذشته در استان مازندران، در کنار تاکید بر لزوم جبران خسارت ناشی سیل به راههای مواصلاتی و زمین و محصولات کشاورزی، خواستار تدوین سند جامع کنترل سیلاب از سوی قوای سه گانه برای برنامه ریزی جهت پیشگیری و کاهش مخاطرات ناشی از سیل شده است. این مهمترین واکنش نماینده بابل به چالش سیل در این استان بوده است.

چالش چهارم:

آسیب‌های اجتماعی در همه استانها چالشی عمده است اما در مازندران بیشتر خودنمایی می کند ولی با این وجود در اولویت های نیازآذری نماینده بابل قرار نداشته و کمتر واکنشی به این مساله در نطق ها و سخنرانی های پارلمانی این نماینده مشاهده نمی شود.

چالش پنجم:

حسین نیازآذری اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی، مبارزه با فساد اداری و رعایت عدالت، حمایت از تولیدکنندگان داخلی، تسهیل صادرات، کار جهادی، تقویت گردشگری، پیشگیری از فساد، ویژه خواری، دریافت حقوق های نجومی و تصاحب رانت توسط افراد سودجو و همچنین حمایت از کشاورزان و محصولات کشاورزی و ممنوعیت واردات بی رویه برنج در فصل برداشت محصول را از راهکارهای بهبود معیشت مردم و حل معضل بحران اقتصادی عنوان کرده است. 

اولویت‌های حسین نیازآذری در مجلس

لزوم مدیریت شبکه های مجازی و پیام رسان ها، بررسی وضعیت اورژانسی بیمارستان شهدای تجریش، سرمایه گذاری بالادستی در حوزه نفت و گاز در دریای خزر، لزوم نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور  با بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی، تدوین سند جامع کنترل سیلاب و توسعه روستایی از جمله مسائل مورد اشاره از سوی حسین نیازآذری در مجلس دهم شورای اسلامی پیگیر آن بوده است.

۱- تدوین سند جامع کنترل سیلاب

حسین نیاز آذری با اشاره به خسارات همه ساله ناشی از سیل با بیان اینکه «وظیفه قوای سه گانه است که به تدوین سند جامع کنترل سیلاب در کشور بپردازند تا هر ساله شاهد خسارت‌های سنگین مادی و معنوی نشویم»، در کنار تاکید بر جبران خسارت سیل و ترمیم راه‌های مواصلاتی و روستایی، در نطق میان دستور ۱۹ فروردین ۱۳۹۸، «عدم جمع‌آوری آب‌های سطحی به صورت جامع و لایروبی سد‌ها، رودخانه، نهرها، حمله به محیط زیست و عدم دقت در احداث برخی زیرساخت‌ها به ویژه پدیده کوه‌خواری، جنگل‌خوار، حریم فروشی در مسیر رودخانه در شهر و روستا و عدم نظارت بر ساخت و سازها و از همه بدتر تماشای دستگاه های نظارتی و برخورد دیرهنگام قوه قضاییه» را از دلایل خسارات و آسیب های ناشی از سیل عنوان کرده است.

۲- توسعه روستایی

توسعه روستایی، طرح دیگری است که حسین نیازآذری آن را مورد توجه قرار داده است. او با اشاره به مهاجرت از مناطق روستایی و تشدید معضل حاشیه نشینی در شهرها، توسعه اقتصاد روستایی را از راهکارهای مهاجرت معکوس و حل بحران بیکاری معرفی کرده است. نیاز آذری در این ارتباط و در نطق میان دستور ۱۹ فروردین ۱۳۹۸، در کنار تاکید بر احداث و بهسازی راههای مواصلاتی روستایی و لزوم گازرسانی به روستاها خطاب به سازمان برنامه و بودجه گفته: «با توجه به فرسودگی تاسیسات زیربنایی روستاها و لزوم تثبیت اسکان روستایی و برگشت جوانان جویای کار به مراکز تولید در روستاها، ضرورت دارد سازمان برنامه و بودجه اعتبارات پروژه‌های عمران روستایی به ویژه طرح‌های هادی روستایی، تامین آب شرب و راه‌های روستایی که همواره مورد مطالبه شوراها و دهیاران محترم است را جدی گیرند».

اولویت‌های حسین نیازآذری برای حوزه انتخابیه بابل

تامین اعتبار و اهدای زمین برای ساخت کلینیک ویژه تخصصی در بخش لاله آباد،، تسریع در تأمین آب شرب شهرستان بابل، لزوم تسریع در احداث ورزشگاه در زمین اهدایی مردم در حیدرکلا بابل، اجرای پروژه فاضلاب و تصفیه خانه بابل و امیرکلا، توسعه و تجهیز معدن زغال سنگ گلیران، اتصال بابل به راه آهن سراسری  ، احداث بندر خشک و توسعه راههای مواصلاتی در حوزه انتخابیه بابل از مسائل مورد اشاره از سوی حسین نیازآذری در مجلس دهم بوده است. با این وجود حمایت از بخش «کشاورزی» و «بهداشت و درمان» را می توان دو محور عمده نطق ها و سخنرانی های پارلمانی این نماینده مجلس دانست.

گفته های به یاد ماندنی حسین نیازآذری

وزارت دادگستری و ارتباطات، کانال‌های بی‌هویت در فضای مجازی را شناسایی کنند تا زمینه برخورد با مدیران آنها در دستور کار قرار گیرد.

تفکر جهادی و انقلابی می‌تواند موجب خدمتگزاری به مردم و رفع مشکلات جامعه گردد.‌

تروریستی نامیدن سپاه نشانه عمق دشمنی و البته استیصال آمریکا در برابر جبهه مقاومت و نیروی برخاسته از مکتب حسینی است.