خامنه‌ای: حضور حداکثری در انتخابات،‌ مایه آبروی نظام اسلامی است

خامنه‌ای: حضور حداکثری در انتخابات،‌ مایه آبروی نظام اسلامی است

علی خامنه‌ای، حضور در انتخابات مجلس را وظیفه شرعی، ملی، انقلابی و حق مدنی مردم خواند و گفت: انتخابات اگر با حضور حداکثری مردم همراه شود، مایه آبروی نظام اسلامی و تقویت کشور و مصونیت‌بخش در برابر توطئه‌ها و زمینه ساز ایران قوی خواهد بود.

به گزارش ایران وایر و به نقل از ایسنا، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز سه شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸،  در جلسه‌ای با حضور جمعی از اهالی استان آذربایجان شرقی درباره اهمیت انتخابات روز جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ سخنرانی کرد و گفت: انتخابات جهاد عمومی، مایه تقویت کشور و آبروی نظام اسلامی است و حضور گسترده و پرشور مردم در پای صندوق های رای، به توفیق الهی مایه برکت و تأثیرات تحول آفرین در کشور خواهد شد.

خامنه‌ای با تاکید بر اینکه چشم دوستان و دشمنان به انتخابات روز جمعه است، گفت: دشمنان می‌خواهند ببینند نتیجه فشار حداکثری آمریکا و بدعهدی‌های اروپایی‌ها و مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد، چه بوده‌است و دوستان هم با نگرانی منتظر نحوه حضور مردم در انتخابات هستند.

رهبر جمهوری اسلامی به شیوه همیشگی خود و با دشمن‌سازی از آمریکا و اسرائیل، گفت: انتخابات خنثی‌کننده بسیاری از نیت‌های شوم آمریکایی‌ها و صهیونیستها و بدلِ فنِ مکر و کَید آنهاست.

او همچنین درباره لزوم دقت در رای‌دهی و انتخاب کاندیداهای «اصلح» گفت: مردم باید در انتخاب نمایندگان بسیار مراقبت کنند زیرا ما در همین دوره انقلاب، نمایندگانی در مجلس داشتیم که اکنون نوکر و کلفت آمریکا و دشمنان ایران هستند.

خامنه‌ای انتخابات مجلس یازدهم را میدان امتحان الهی دانست و گفت: ملت ایران از این امتحان، سربلند بیرون می‌آید.

رهبر جمهوری اسلامی پیش‌تر نیز برای ترغیب مردم به شرکت انتخابات، گفته‌بود: اگر از بنده هم خوشتان نمی‌آید، پای صندوق‌های رای بیاید.

این در حالیست که انتخابات پیش‌روی مجلس، به‌دلیل سرکوب اعتراضات سراسری و کشتار مردم معترض در آبان ۱۳۹۸ احتمالا یکی از سردترین انتخابات‌های تاریخ جمهوری اسلامی خواهد بود.  

همچنین با رد‌صلاحیت ۹۰ درصدی کاندیداهای اصلاح‌طلب در سراسر کشور، انتخابات مجلس یازدهم عملا به رقابت میان اصولگرایان تبدیل شده‌است. 

با این اوصاف خامنه‌ای باز هم مردم را به مشارکت در انتخابات دعوت کرده و با قطعیتی که فقط مختص رژیم‌های دیکتاتوری و اقتدار‌گراست، با گفتن اینکه «ملت ایران از این انتخابات سربلند بیرون می‌آید»، از حضور حتمی مردم در پای صندوق‌های رای صحبت می‌کند. این خود نشان‌دهنده احتمال بالای تقلب در اعلام میزان مشارکت سیاسی مردم در این انتخابات است.

پیش از این افراد و گروه‌های سیاسی بسیاری در داخل ایران، شرکت در انتخابات را تحریم کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به ابوالفضل قدیانی، نرگس محمدی، ۱۲ زندانی سیاسی زن محبوس در زندان اوین اشاره کرد. شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و دولت بهار، حلقه نزدیک به محمود احمدی نژاد، هم با ندادن لیست و حمایت نکردن از سایر لیست ها، به‌طور ضمنی از مشارکت در انتخابات سرباز زدند.