رحیم کریمی؛ کاندیدای راه یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم در سمیرم کیست؟

رحیم کریمی؛ کاندیدای راه یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم در سمیرم کیست؟

بر اساس اعلام رسمی ستاد انتخابات مستقر در فرمانداری سمیرم، «رحیم کریمی» با پنج هزار و ۹۵۹ رای و «اصغر سلیمی»، نماینده فعلی این شهر با پنج هزار و ۹۰۸ رای حائز کسب بیشترین آرا مردم این شهرستان شدند.
حوزه انتخابیه سمیرم در استان اصفهان واقع شده است. این حوزه دارای یک صندلی یا کرسی در مجلس شورای اسلامی است. رحیم کریمی متولد سال ۱۳۴۹ در شهر «حناء»، از توابع شهرستان سمیرم است. وی دانشجوی دکترای اقتصاد و توسعه و مدرس دانشگاه و آموزش و پرورش است.
کریمی که در انتخابات مجلس دهم با حضور در فرمانداری از ادامه رقابت انصراف داد، حالا در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، با شعار«یک گام بیا که ما بسازیم» و «پیشرفت با درایت»، بار دیگر تلاش می‌کند راهی «بهارستان» شود. 

۵ چالش اصلی استان اصفهان

بنا بر تحقیق کارشناسان «ایران‌وایر»، پنج اولویت اصلی استان اصفهان شامل موارد ذیل هستند:

 ۲۷ سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش، تدریس در دانشگاه، فعالیت در حوزه‌های اقتصادی، کارآفرینی، استارت‌آپ و مشاغل زود بازده، مدرس دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان، مدرس دروس تخصصی دانشگاهی و عضویت در کارگروه «طرح سازندگی هجرت» استان اصفهان از سوابق  رحیم کریمی به شمار می‌آیند. 

او گفته است: «استوار بودن و داشتن اعتماد به نفس می‌تواند نقش اساسی در برخورد ما هنگام روبه‌رویی با مشکلات داشته باشد. پیدا کردن بهترین راه حل در مواقع اضطراری از ضروریات یک تصمیم‌گیری آگاهانه است که با اعتماد به نفس می‌توان به این حالت رسید.»

کریمی این روزها با حضور در روستاها و توابع شهرستان سمیرم، تلاش دارد رای لازم برای حضور در مجلس را کسب کند. 

استان اصفهان این روزها با مشکلاتی چون خشک‌سالی و انتقال آب «زاینده‌رود» به یزد، بی کاری و بحران معیشت، نارضایتی سیاسی و اجتماعی، حوادث و مشکلات شهری و حاشیه‌نشینی روبه‌رو است. کریمی اما در شهرستان سمیرم بدون اشاره به مشکلات کلی استان، تنها به بحث بی‌کاری و ضرورت اشتغال‌زایی برای جوانان پرداخته است. 

اولویت‌های رحیم کریمی در سطح کلان کشور

تحریم‌های امریکا علیه ایران و نیز شیوع ویروس کرونا باعث شده‌اند تا مشکلات اقتصادی در کشور به یکی از مهم‌ترین شعارهای نمایندگان و کاندیداهای مجلس یازدهم تبدیل شود. به اعتقاد این کاندیدا نیز مشکلات اقتصادی مهم‌ترین دغدغه این روزهای کشور است. او در این باره گفته است: «با توجه به مشکلات کنونی کشور، یک متخصص باید وارد مجلس شود تا نسبت به مسایل اقتصادی شناخت داشته باشد. اگر مشکلات اقتصادی کشور برطرف شوند، به دنبال آن‌ها، آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش می‌یابند. از این رو کسی باید راهی مجلس شود که با آگاهی از این مسایل، بتواند قدمی برای کاهش مشکلات معیشتی کشور بردارد.»

اولویت‌های رحیم کریمی در حوزه انتخابیه سمیرم

«اشتغال جوانان سمیرم اولویت ما است.»
این مهم‌ترین وعده کاندیدای شهرستان سمیرم است. او با اشاره به این که مهم‌ترین فعالیت نماینده آتی این شهرستان باید هم‌سو با رفع معضل بی‌کاری باشد، گفته است: «تا امروز هر کسی که به نمایندگی از مردم سمیرم راهی بهارستان شده، وعده‌های بسیاری درباره رفع معضل بی‌کاری داده اما بعد از گذشت چهار سال، هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است و مشکلات این شهرستان هم‌چنان پابرجا باقی مانده‌اند.»

این کاندیدا با حضور در مناطق مختلف شهرستان سمیرم، وعده داده است که با جذب سرمایه‌گذاران به شهرستان سمیرم، در زمینه گردش‌گری فعالیت‌های ویژه‌ای در پیش خواهد گرفت تا اشتغال‌زایی در میان جوانان بهبود یابد. 

کریمی هم‌چنین با اشاره به ضرورت راه‌اندازی شهرک‌های گل‌خانه‌ای در سمیرم، تاکید کرده است: «با تخصیص وام‌های کم بهره به کشاورزان، باید شهرک‌های گل‌خانه‌ای را توسعه داد تا روستاها از وضعیت تک محصولی خارج شوند و در تمام طول سال مشغول به فعالیت باشند.» 

وی با حضور در روستای «تنگ خشک» نیز درباره مشکلات این منطقه گفته است: «یکی از مشکلات شهرستان سمیرم، به خصوص در بخش روستایی، مشکل کمبود آب است. هم‌چنین در بعد کشاورزی، بخش زیادی از محصول سیب به فروش نرفت که با وضع قوانینی در مجلس، این مشکلات قابل پی‌گیری هستند و برطرف می‌شوند.» 

وعده‌های به یادماندنی رحیم کریمی

  • پشتوانه محکمی برای کشور خواهیم بود.
  • با یاری نخبگان سمیرم، بی‌کاری جوانان برطرف می‌شود.
  • مجلس انقلابی، جوان و جهادی به راس امور بازخواهد گشت. 

منبع: ایران‌وایر