صدور بیانیه کمیسیون‌ امنیت‌ ملی در محکومیت امارات در روز تعطیل مجلس

صدور بیانیه کمیسیون‌ امنیت‌ ملی در محکومیت امارات در روز تعطیل مجلس

بیانیه‌ای به نام «کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی» در محکومیت عادی‌سازی رابطه میان امارات و اسرائیل، در حالی منتشر شد که مجلس در تعطیلات تابستانی به سر می‌برد و نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه بازگشته‌اند.

به گزارش «ایران‌وایر»، در حالی که جلسات صحن و کمیسیون‌های «مجلس شورای اسلامی» این هفته وهفته آینده تعطیل است و نمایندگان برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه و تعطیلات تابستانی کرکره مجلس را پایین کشیده‌اند، کمیسیون امنیت ملی، امروز ۲شهریور۱۳۹۹ با صدور بیانیه، دست‌ دوستی دو کشور امارات و اسرائیل را محکوم و آن را خیانت ابوظبی به آرمان فلسطینیان عنوان کردند.

در این بیانیه که روشن نیست با نظر اعضای کمیسیون یا هیئت‌رییسه آن تهیه شده باشد، آمده است: «متاسفانه حاکمان ابوظبی که معلوم نیست بر اساس کدام نقشه شوم صهیونیستی به قدرت رسیده‌اند، با نادیده گرفتن منافع ملت فلسطین و مصالح اسلامی و عربی، با اعلام توافق صلح با دشمن صهیونیستی، ضربه دیگری را به آرمان فلسطین زدند و ننگ تاریخی دیگری به جای گذاشتند. این اقدام ابوظبی خیانت دیگری به آرمان مسلمانان و در درجه اول فلسطین است که با مخالفت جدی و گسترده همه آحاد مردم فلسطین و رهبران و گروه‌های فلسطینی مواجه گردیده و محکومیت گسترده جهان اسلام را بدنبال داشته است. حاکمان ابوظبی نه فقط توافق صلح با اسرائیل را طراحی کرده‌اند، بلکه در خیانتی آشکار، به عنوان ابزار نفوذ و سلطه رژیم صهیونیستی در منطقه عمل کرده و زمینه‌ساز عادی‌سازی روابط این رژیم با برخی دیگر از کشورهای منطقه نیز شده‌اند و این به معنای سپردن مقدرات امت اسلامی به دست دشمنان است.»

ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی برعهده «مجتبی ذوالنوری» نماینده قم و جانشین سابق نمایندگی ولی‌فقیه در «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» و فرمانده «تیپ ۸۳ امام جعفر صادق قم» است. دور از ذهن نیست، بیانیه‌ای که به نام این کمیسیون منتشر شده توسط او و با هماهنگی نهادهای بیرون مجلس تهیه و منتشر شده باشد.

تهیه‌کنندگان این بیانیه، اقدام ابوظبی را تهدید جدی برای منافع و امنیت منطقه دانسته و هشدار داده‌اند: «هر گونه پیامد منفی این توافق سازش را به حساب ابوظبی خواهد گذاشت. بی‌تردید هزینه چنین اقدامی برای حاکمان فریب‌خورده و نشسته در کاخ‌های شیشه‌ای، بسیار سنگین خواهد بود. آمریکای سلطه‌گر نیز بداند، دست پنهانش در این اقدام کاملا مشهود است و این تلاش نافرجام سرعت خروج او را از منطقه بیشتر خواهد کرد.»

هفته گذشته «محمد باقر قالیباف»، رییس مجلس، نیز با انتشار توییتی، عادی‌سازی رابطه امارات و اسرائیل را خیانت دانسته و نوشته بود: «سازش ذلیلانه حاکمان امارات⁩ متحده عربی با رژیم جنایتکار صهیونیستی، خیانت به ارزش‌های انسانی، امت اسلامی و آرمان فلسطین است. به خائنان فعلی و کسانی که قصد ملحق شدن به این پروژه را داشته باشند هشدار می‌دهیم مبارزه با رژیم صهیونیستی، با قدرت ادامه خواهد داشت.»

امارات و اسرائیل روز ۲۴مرداد۱۳۹۹ با دست دوستی به یکدیگر، از عادی‌سازی رابطه دو کشور خبر دادند. وزارت امور خارجه ایران همان روز این رابطه را محکوم کرد. 

منبع: ایران‌وایر