فریدون عباسی نامزد انتخابات مجلس یازدهم از کازرون و کوه چنار

فریدون عباسی نامزد انتخابات مجلس یازدهم از کازرون و کوه چنار

شناسنامه 

نامسال تولدتحصیلاتشغل
فریدون عباسی۱۳۳۷دکترای فیزیک هسته‌ایریاست دانشکده فیزیک دانشگاه امام حسین
حوزه انتخابیهسابقه نمایندگیسابقه کاندیداتوریوابستگی سیاسی
کازرون و کوه چنار از فارسندارددهم، یازدهماصولگرا

«فریدون عباسی دوانی»، متولد شهر کازرون است. وی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی عضو سپاه پاسداران بود و سه دور در جنگ تحمیلی حضورداشته است. فریدون عباسی اردیبهشت سال ۱۳۸۶ توسط «محمود احمدی‌نژاد»، به سبب خدمات علمی به کشور، به‌عنوان استاد نمونه کشوری انتخاب شد. وی همچنین عضو شورای مرکزی انجمن هسته‌ای ایران است کە مقر آن نیز پژوهشکده کاربرد پرتو سازمان انرژی اتمی است. فریدون عباسی دوانی صبح روز ۸آبان۱۳۸۹ در یک سوقصد در میدان دانشجوی تهران مجروح و به جانباز هسته‌ای معروف شد. محمود احمدی‌نژاد بهمن سال ۱۳۸۹ فریدون عباسی را به‌عنوان معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی منصوب کرد و جانشین «علی‌اکبر صالحی» شد. او در حالی در انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابی کازرون و کوه چنار ثبت‌نام کرده که در دوره دهم نیز از همین حوزه انتخابی نتوانست وارد مجلس شود. 

پنج چالش اصلی استان فارس

بنا بر تحقیق کارشناسان ایران‌وایر، پنج اولویت اصلی استان فارس موارد ذیل هستند:

بررسی سابقه کاری و رابطه آن با چالش‌های استان فارس

در حالی استان فارس هم در صنعت و هم در تجارت وزنه‌ای مهم در اقتصاد ایران به شمار می‌رود که سال‌هاست با مشکلات بسیاری چون فقر، خشک‌سالی، گردشگری، تلفات جاده‌ای و بلایای طبیعی مختلف روبروست. فریدون عباسی نامزد انتخابات مجلس یازدهم که پیش‌تر به‌عنوان معاون رییس‌‌جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی فعالیت کرده، درباره فقر و مشکلات معیشتی می گوید: «مردم شب می‌خوابند صبح بیدار می‌شوند می‌بینند زیرخط فقر هستند، هرچه می‌گذرد فاصله طبقاتی بیشتر می‌شود. می‌گویند تحمل‌کنید! چطوری تحمل‌کنیم؟ آینده دانشجو چه می‌شود؟ آیا شرایط اشتغال و ازدواج را برای آینده دانشجو فراهم می‌کنند؟» او عملکرد دولت «حسن روحانی» در بحث برجام را یکی از دلایل مشکلات کنونی کشور می‌داند و می‌گوید: «من به‌عنوان متخصص هسته‌ای می‌گویم نگران برجام نباشید! برجام تمام شد! آن چیزی که اقتدار آفرین بود از دست رفت! جناب ظریف به‌عنوان نماینده ما، نماینده یک کشور، دستاوردهای بیست سال را برد برای ۲/۴ دهم میلیارد دلار. ایشان رفتند و دستاوردهای بیست سال را گذاشتند که یک شکلات گاز زده به او بدهند.» با بررسی سابقه کاری عباسی هیچ فعالیت یا اظهارنظری درباره چالش‌هایی چون خشک‌سالی، تلفات جاده‌ای، گردشگری یا بلایای طبیعی که از چالش‌های مهم این استان به شمار می‌آید، به دست نیامد. 

بررسی سوابق تحصیلی و مدیریتی با مشکلات استان فارس

عباسی دکترای فیزیک هسته‌ای دارد و در طول سال‌های اخیر عضو هیات علمی دانشگاه‌های امام حسین و شهید بهشتی بوده است. از او در سال‌هایی که به‌عنوان معاون رییس‌جمهور فعالیت کرده نیز اقدامی پیرامون مشکلات یادشده استان فارس به ثبت نرسیده است. فعالیت‌های سابق عباسی بیشتر حول محور انرژی هسته‌ای و راکتورهای هسته‌ای کشور بوده است.  

تطابق برنامه‌های با مشکلات حوزه انتخابیه فارس

فریدون عباسی با اشاره به برنامه‌های خود برای شهرستان‌های کازرون و کوه چنار گفته: «نماینده نمی‌تواند بگوید که چه برنامه‌هایی دارد؛ برنامه مخصوص سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و به دنبال آن شهرستان و فرمانداری است و برنامه‌هایی که برای خدمت‌رسانی به مردم هستند مخصوص دولت است.»

به اعتقاد عباسی، نماینده مجلس باید به انسجام مدیریت در حوزه شهرستان بپردازد و کمک‌ کاری برای فرماندار و سایر روسا و دستگاه‌های دولتی باشد. 

نامزد انتخابات یازدهم مجلس بر پیگیری مسایل رفاهی، عمرانی، امور بهداشتی و احداث بیمارستان‌های تخصصی در این دو شهرستان تاکید دارد.

وی همچنین مساله آب در شهرستان کازرون و کوه چنار را مهم دانسته و گفته: «بحث آبخیزداری در نقاط مختلف این دو شهرستان و همچنین پیگیری احداث سد‌ها و تکمیل آن‌ها از وظایف نماینده است.»

وعده‌های به‌یادماندنی 

  • انتخابات درست و سازنده نخستین داروی دردهای یک سرزمین است. 
  • اتاق‌های فکر راه می‌اندازیم و از اندوخته فکری مردم کازرون و کوه چنار استفاده می‌کنیم.