مجید نادرالاصلی نامزد انتخابات مجلس یازدهم از اصفهان

مجید نادرالاصلی  نامزد انتخابات مجلس یازدهم از اصفهان

شناسنامه 

نامسال تولدتحصیلاتشغل
مجید نادرالاصلی۱۳۳۸کارشناس ارشد مدیریت دولتیمعاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان
حوزه انتخابیهسابقه نمایندگیسابقه کاندیداتوریوابستگی سیاسی
اصفهاننداردنهم، دهم، یازدهماصولگرا

«مجید نادرالاصلی»، در حالی در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کرده است که در دو دوره پیشین موفق به حضور در بهارستان نشد. او این دوره به‌عنوان کاندیدای اصولگرا تلاش دارد تا با تکیه‌بر مشکلات معیشتی کارگران آرای لازم را از شهر اصفهان به دست بیاورد. این نامزد اصولگرا سال‌هاست که در دفتر نهاد رهبری استان اصفهان هم فعالیت دارد.  

پنج چالش اصلی استان اصفهان

بنا بر تحقیق کارشناسان ایران‌وایر، پنج اولویت اصلی استان اصفهان موارد ذیل هستند:

بررسی سابقه کاری مجید نادرالاصلی و رابطه آن با چالش‌های استان اصفهان

استان اصفهان یکی از استان‌های مطرح کشور است که شهروندانش در سال‌های گذشته با مشکلات بسیاری چون خشک‌سالی و انتقال آب زاینده‌رود به استان‌های هم‌جوار، بحران معیشت، نارضایتی‌های سیاسی و اجتماعی، حوادث غیرمترقبه و مشکلات شهری و حاشیه‌نشینی روبرو بوده است. مجید نادرالاصلی در حالی نامزد یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی شده که با توجه به سابقه کاری‌اش در حوزه‌های مختلف تا حدودی با این مشکلات آشنایی دارد. ریاست ستاد بحران اقتصادی استان اصفهان، دبیر شورای تامین استان اصفهان، رییس کمیته قاچاق کالا و ارز و کمیسیون مبارزه با مواد مخدر استان و مشاور رییس دانشگاه اصفهان، بخشی از فعالیت‌های این نامزد اصولگرا در استان اصفهان بوده است. وی درباره تغییر مرز زاینده‌رود با استان هم‌جوار چهارمحال‌وبختیاری گفته: «تعیین مرزهای تقسیماتی استان‌ها مقوله مهمی است که از دیرباز همواره مورد بازبینی مدیریت استان‌ها قرارگرفته و در این حوزه نیز استان اصفهان در چهار نقطه دچار مشکلاتی است که البته شاخص آن در نقاط مرزی اصفهان و چهارمحال‌وبختیاری به چشم می‌خورد.»

معاون سابق سیاسی-امنیتی استانداری اصفهان با انتقاد از دولت درباره وضعیت آب اصفهان تاکید کرده: «نباید به‌جای آنکه آب طبیعی را در رودخانه جاری کنیم، با تزریق آب آلوده مردم را فریب دهیم، دولت در این موضوع باید پاسخگو باشد چرا که مردم از دولت انتظار دارند؛ راه‌حل مشکل مردم از طریق این‌گونه راهکارهای کاذب قابل‌حل نیست و باید خردورزی بیشتری صورت گیرد.» وی با انتقاد از بودجه سال ۱۳۹۹ گفته: «اصفهان ده درصد مساحت و هفت درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده، اما رتبه این استان در اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای یازدهم و در هزینه‌ای ششم است. باید از اعتبارات ۳ درصدی حاصل از درآمدهای نفتی به مناطق محروم، به اصفهان نیز بودجه‌ای اختصاص یابد.»

بررسی سوابق تحصیلی و مدیریتی مجید نادرالاصلی با مشکلات استان اصفهان

نادرالاصلی دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی است. او از سال ۱۳۵۸ تاکنون در کمیسیون‌ها و کمیته‌های مختلفی چون کمیسیون دانشجویی و کمیته کارگری استان اصفهان، مسئول امور شهرستان‌های حزب جمهوری اسلامی اصفهان، مدیریت در بخش‌های مختلف دفتر نهاد رهبری در استان اصفهان و عضویت هیات امنای دانشگاه‌های شیخ بهایی و شهید اشرفی اصفهانی فعالیت کرده است. از وی در سال‌های اخیر مصاحبه‌های محدودی در خصوص چالش‌های جدی استان اصفهان منتشر شده است.

نادرالاصلی البته درباره کمیسیون مرتبط با سابقه کاری‌اش در مجلس گفته: «من در معاونت سیاسی استانداری اصفهان که حوزه گسترده‌ای شامل مسائل سیاسی، امنیتی، فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، بهداشتی و درمانی را در برمی‌گیرد، فعالیت داشتم. ازاین‌رو بر اساس تخصص و سابقه فعالیت ام در صورت حضور در مجلس می‌توانم در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نقش موثرتری داشته باشم.» 

وی با اشاره به فعالیتش در استانداری و شناختش از شرایط این استان درباره مشکلات اصفهان به ترتیب اولویت اظهار داشته: «اولین مشکل، مسئله رکود اقتصادی ، بیکاری و مشکلات معیشتی مردم است و مهم ترین آن در اصفهان  کم رونق بودن فضای کسب و کار و بحران های واحدهای صنعتی است. دومین مشکل مربوط به مسائل حوزه محیط زیست است که مصداق خاص آن مسئله آب زاینده رود و آلودگی هوای شهر اصفهان است. مشکل اصفهان بحران آب نیست بلکه بحران مدیریت آب است و سومین مساله در حوزه مسائل فرهنگی است که وسعت زیادی دارد.

تطابق برنامه‌های مجید نادرالاصلی با مشکلات حوزه انتخابیه اصفهان

نادرالاصلی برای سومین بار در کارزار انتخابات مجلس شورای اسلامی با شعار «کشورم را روی پای خود دوست دارم» فعالیت‌های انتخاباتی‌اش را آغاز کرده است. او در این دوره بیشتر به مشکلات کارگران پرداخته و گفته: «کارگران بخش بزرگی از جامعه را تشکیل می‌دهند که با مشکلات و سختی‌هایی نیز درگیر هستند.» وی با بیان اینکه برای حل این مشکلات مجلس باید مرور قوانین را در دستور کار خود داشته باشد، خاطرنشان کرده: «قانون تامین اجتماعی نتوانسته خدمات مناسبی را به کارگران ارائه کند.» وی همچنین بهبود اقتصاد را در گروی رونق صنعت می‌داند و با اشاره به تعطیلی و رکود صنایع می‌گوید: «متأسفانه امروز عمده صنایع یا با تعطیلی یا با رکود مواجه شده‌اند که همین امر قشر کارگری را دچار مشکل کرده و باید با قانون‌گذاری صحیح جهت حل این مشکلات اقدام کنیم.» این نامزد انتخاباتی جایگاه اصفهان را در زبان و حرف برخی از مسئولان جایگاه برخوردار عنوان کرده و گفته: «اصفهان امروز در شرایط سختی قرار دارد، رکود در بازار، اقتصاد و تولید وجود دارد.» محیط‌زیست، آلایندگی، مسایل کشاورزی، بهداشت و آموزش، از برنامه‌های دیگر این نامزد برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس عنوان شده است.

وعده‌های به‌یادماندنی مجید نادرالاصلی

  • رونق صنعت گردشگری، پیشرفت اقتصادی را به همراه دارد.
  • آمده‌ایم تا آرمان شهدا را دنبال کنیم.
  • باید بر ‌سیاست‌هایی تکیه زد تا شاهد بهبود معیشت مردم باشیم.
  • اتاق‌های فکر و کمیسیون‌های مشورتی استانی تشکیل می‌دهم.
  • از رانت‌خواری، آقازاده‌پروری و حقوق‌های نجومی جلوگیری می‌کنیم.