نتایج نظرسنجی ایران وایر نشان می‌دهد: مجلس قادر به حل مشکلات مردم نیست

نتایج نظرسنجی ایران وایر نشان می‌دهد: مجلس قادر به حل مشکلات مردم نیست

«مجلس آینده برای حل کردن یا کاهش دادن مسائل و مشکلاتی که کشور با آنها مواجه است هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد.» این پاسخ ۹۱ درصد مشارکت کنندگان در نظرسنجی ایران وایر است.

یافته‌های نظرسنجی دوم از سری دوم نظرسنجی‌های «ایران وایر» که طی روزهای ۱۱ تا ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ و به صورت آنلاین از طریق وب سایت ایران وایر و شبکه‌های اجتماعی مرتبط انجام شده، نشان می‌دهد که باور عمومی این است که کاری از دست مجلس آینده برای حل مشکلات مردم برنمی‌آید.

برای مشاهده همه نتایج به‌صورت اینتراکتیو و دریافت پرسشنامه، یافته‌های خام و تحلیل این نظرسنجی می‌توانید از این لینک استفاده کنید.

یافته‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد که حدود ۷۳ درصد پاسخگویان به این نظرسنجی، گرایش سیاسی خود را جمهوری‌خواه سکولار تعریف می‌کنند که این رقم بیشتر از ۵.۵ برابر سلطنت‌طلبان مشروطه‌خواه است که رتبه بعدی را به خودشان اختصاص می‌دهند.

روش انجام نظرسنجی

یافته‌های این نظرسنجی، اطلاعاتی در مورد نگرش مراجعه‌کنندگان به وب‌‌سایت ایران‌وایر و شرکت‌کنندگان از طریق شبکه‌های اجتماعی این وب‌سایت در خصوص موضوعات مورد پرسش ارایه می‌دهد. نتایج تحقیق قابل تعمیم به کل جمعیت ایران نیست. حجم نمونه ۴۸۰ نفر است. تفکیک تعداد افراد شرکت‌کننده بر اساس جنس، گروه سنی، محل اقامت و دیدگاه سیاسی آنان به شرح جدول زیر است:

نکته

در مواردی که تعداد نمونه کم است (مانند گروه سنی کمتر از ۱۸ سال)، جداول تقاطعی مرتبط با آن، باید با در نظر گرفتن تعداد نمونه پایین تحلیل شوند.

 «ایران‌وایر» می‌کوشد تا پیش از انتخابات مجلس یازدهم که روز دوم اسفند سال جاری برگزار می‌شود، با انجام یک سلسله نظرسنجی، تصویری از نظر مخاطبان در خصوص مسایل سیاسی و انتخاباتی ایران ارائه کند.