نماینده شیراز: دلیل گرانی مرغ وجود فساد و رانت است

نماینده شیراز: دلیل گرانی مرغ وجود فساد و رانت است

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آمار وزارت جهادکشاورزی درباره تولید مرغ واقعی نیست، گفت: «نهاده‌ها گران نشده، مصرف مردم که تغییری نکرده و این آمار وزارت جهادکشاورزی از میزان تولید مرغ است که صحت ندارد.»

«جعفر قادری» افزایش قیمت مرغ در بازار را به هیچ وجه منطقی ندانست و با رد کردن سخنان مقام‌های وزارت جهادکشاورزی درباره افزایش تولید مرغ  گفت: «مصرف مرغ مردم تغییری نکرده که بخواهد مرغ تولیدشده جواب‌گوی نیاز مردم در کشور نباشد. پس این افزایش قیمت هیچ ربطی به افزایش نیاز مردم ندارد.»

این نماینده مجلس گفت برخلاف آن‌چه که تصور و عنوان می‌شود، قیمت نهاده‌ها نیز افزایش نیافته است که بخواهد دلیلی برای افزایش قیمت مرغ باشد .

جعفر قادری آمار وزارت جهادکشاورزی درباره تولید مرغ در کشور را غیرواقعی دانست و گفت آمار ارایه شده با شرایط موجود در بازار تطابق ندارد و عدم هماهنگی لازم در دستگاه‌های اجرایی در حوزه تولید و توزیع مرغ در بازار بخشی از دلایل افزایش قیمت مرغ است.

این نماینده مجلس تاکید کرد که مشکل دیگر نیز وجود فساد در زنجیره توزیع و وجود رانت برای عده‌ای خاص در توزیع مرغ در بازار است که باعث شده است مرغ به نحو صحیح در بازار توزیع نشود و کشور با کمبود مواجه باشد.

منبع: ایران‌وایر