نماینده مجلس: ظریف خودش استعفا دهد وگرنه برکنارش می‌کنیم

نماینده مجلس: ظریف خودش استعفا دهد وگرنه برکنارش می‌کنیم

استان وایر- در ادامه پس‌لرزه‌های انتشار فایل صوتی مصاحبه جواد ظریف، یک نماینده مجلس ایران وی را تهدید کرد که بهتر است «عاقلانه» استعفا دهد وگرنه استیضاح و برکنار خواهد شد.

حسین حق وردی، نماینده شهریار در مجلس با ادعای اینکه «عملکرد ۸ساله محمد جواد ظریف در راس دستگاه دیپلماسی کشور  هیچ دستاوردی نداشته است»، گفت که او «در آخرین ماه‌های فعالیت دولت هزینه‌های سنگین تری را به نظام تحمیل خواهد کرد.»

این نماینده مجلس خطاب به جواد ظریف گفت بهتر است خود وی عاقلانه استعفا دهد  در غیر اینصورت استیضاح و برکناری ظریف توسط نمایندگان مجلس حتمی و ضروری است.

حق‌وردی با اشاره به سخنان جواد ظریف در این مصاحبه گفت که او صلاحیت و اهلیت تکیه زدن بر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را از دست داده و چنین فردی با چنین تفکری نباید حتی یک ساعت در راس دستگاه دیپلماسی کشور حضور داشته باشد.

در مصاحبه‌ای که در روزهای گذشته در رسانه‌ها درز کرده، محمدجواد ظریف درباره نقش پررنگ «قاسم سلیمانی»، فرمانده پیشین نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تصمیم‌گیری‌ها، خبردار بودن مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی از اصابت موشک به هواپیمای اوکراینی و مخالفت روسیه با «برجام» سخن گفته است.

دادسرای تهران از تشکیل پرونده قضایی در ارتباط با این «فایل صوتی طبقه‌بندی شده از وزیر امور خارجه» خبر داده و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از محمد جواد ظریف خواسته برای بررسی این مصاحبه خبرساز به این کمیسیون برود.

«علی ربیعی»، سخن‌گوی دولت نیز گفته که فایل صوتی گفت‌وگوی بی‌سابقه محمدجواد ظریف به سرقت رفته و وزارت اطلاعات ایران پی‌گیر ربایندگان آن است.

محمدجواد ظریف که برای دیدار با رهبران عراق، به این کشور سفر کرده هنوز واکنشی رسمی به انتشار این فایل صوتی نشان نداده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

منبع: ایران‌وایر