کناره‌گیری احمدی‌نژاد از انتخابات مجلس

کناره‌گیری احمدی‌نژاد از انتخابات مجلس

«مرتضی تمدن»، استاندار سابق تهران می‌گوید احمدی‌نژاد برنامه‌ای برای معرفی کاندیدا در انتخابات مجلس یازدهم نداشته و ندارد.

به گزارش «ایران وایر»، این فعال سیاسی نزدیک به احمدی نژاد در یک گفتگو ضمن بیان این مطلب از کاندیداها خواسته از انتصاب خود به رییس‌جمهور سابق ایران و «جریان بهار» خودداری کنند.

جریان بهار نامی است که به جمعی از مدیران و نزدیکان محمود احمدی‌نژاد اطلاق می‌شود. این افراد پس از پایان ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد مورد خشم حاکمیت قرار گرفته و از آن‌ها به عنوان فرقه انحرافی نام برده می‌شود.

سخنان مرتضی تمدن در شرایطی بیان می‌شود که روز دوشنبه ۲۱ بهمن ۹۸ لیستی با عنوان «ائتلاف مردم» و متشکل از تعدادی از وزیران سابق احمدی نژاد منتشر شد که رسانه‌ها از آن به عنوان لیست احمدی‌نژادی ها یاد کردند.

تمدن با اشاره به این لیست گفته: به پیر و به پیغمبر که ما لیستی نداریم. می‌خواهیم دوستان را هم خوشحال کنیم که بدانند لیستی نداریم.

مرتضی تمدن در زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ که تقلب در آن به اعتراضات موسوم به جنبش سبز انجامید، استاندار تهران بود.

کناره‌گیری جریان احمدی‌نژاد از انتخابات مجلس با شدت گرفتن زد و خوردها در درون اردوگاه اصولگرایان همراه شده است. 

در حالی که جریان تندرو موسوم به جبهه پایداری راه خود را از بقیه اصولگرایان جدا کرده و اقدام به انتشار لیست مستقلی برای تهران کرده است، کشمکش‌ها در درون شورای ائتلاف اصولگرایان بر سر اعضای لیست آن‌ها ادامه دارد. سرلیست شدن محمد‌باقر قالیباف یکی از موضوعات اصلی این درگیری است. 

منبع: ایران وایر