یک نماینده مجلس: کارگران در صورت ابتلا به کرونا درخواست دیه کنند

یک نماینده مجلس: کارگران در صورت ابتلا به کرونا درخواست دیه کنند

«حشمت الله فلاحت پیشه»، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته، اگر در شرایط کار و در زمانی که دولت اعلام اپیدمی کرد، کارگران و کارمندان به کرونا مبتلا شوند، آنها حق دارند که از شرکت متبوع خود شکایت و درخواست دیه کنند.

به گزارش «ایران‌وایر»، این نماینده در یک گفتگو با بیان اینکه برخی از شرکت‌های خصوصی به شکلی استثماری از کارمندانشان کار می‌کشند، تصریح کرد: اگر قانونی برای تعطیلی در شرایط اپیدمی بیماری وجود دارد باید شامل حال همه شود نه فقط ادارات دولتی.

این نماینده همچنین با هشدار درباره شکل‌گیری افسردگی ملی بر اثر بحران کرونا افزود، برخی از مسئولان طرح کاهش یک ماهه تعطیلات تابستان را می‌دهند؛ این خیانت به مردمی است که بعد از کرونا دچار افسردگی می‌شوند.

پیش از این معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از احتمال اختصاص یک ماه از تعطیلات تابستانی به آموزش خبر داده بود.

فلاحت پیشه همچنین با بیان اینکه خانه نشین کردن مردم درآمد زیادی را برای دولت به همراه آورده گفت: در ایامی که بودجه بسته شد یک درآمد پیش بینی نشده و هنگفتی به خزانه کشور واریز شد که ناشی از بنزینی بود که مردم در نوروز باید مصرف می‌کردند؛ دولت می‌تواند با چند برابر قیمت، آن را در خارج از کشور بفروشد.

گفتنی است که با وجود اعلام اپیدمی و هشدارها درباره ضرورت خانه نشینی، بسیاری از شرکت‌های صنعتی و خدماتی از تعطیل کردن فعالیت‌های خود خودداری کرده‌ و سلامت کارکنان‌شان را به خطر انداخته‌اند.

بر اساس آخرین آمار رسمی، تاکنون ۱۴ هزار و ۹۹۱ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و ۸۵۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. 

منبع: ایران وایر