یک نماینده مجلس: ۱۴ استان هر روز فقیرتر می‌شوند

یک نماینده مجلس: ۱۴ استان هر روز فقیرتر می‌شوند

استان وایر – «علی نیکزاد»، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: «۱۰ استان کشور روز به‌روز پیشرفت می‌کنند و ۱۴ استان هر روز فقیرتر، در بودجه‌ریزی هم همین‌طور است.»

به گزارش رسانه‌ها در ایران، این نماینده مجلس روز پنجشنبه ۲بهمن۱۳۹۹، با انتقاد از عملکرد دولت گفته که «عدالت اجتماعی» در جمهوری اسلامی رعایت نمی‌شود. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این باره توضیح داد: «در آبادکردن شهرها عدالت اجتماعی رعایت نشده و استعداد طبیعی را در جامعه دنبال نکردیم. ما در عملکردمان طبیعت را به هم زدیم و عدالت اجتماعی را رعایت نکردیم. باید کل ایران را ببینیم.»

نیکزاد با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی مالیات به معنای واقعی و درست دریافت نمی‌شود، گفت: «۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم که دولت به جای اینکه دنبال دعوا باشد دنبال بستن راه فرار مالیاتی باشد.»

او در خصوص اتفاقات اخیر بورس و ورود مجلس شورای اسلامی به این موضوع نیز گفته است: «بعضی فکر می‌کنند ما با بورس مشکل داریم ما چه مشکلی داریم؟ کسانی که مردم را به بورس دعوت کردند پای کار بایستند و توپ را در زمین مجلس نیندازند.»

اشاره او به «حسن روحانی»، رئیس جمهوری ایران است که طی سال ۱۳۹۹، مردم را برای سرمایه گذاری در بورس تشویش کرد.

«محمدباقر قالیباف»، رئیس مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ در انتقاد به عملکرد دولت روحانی گفته بود: «دولت باید جدا در این خصوص پاسخگو باشد. نمی‌شود پشت تریبون‌های رسمی از مردم دعوت کرد، تا همه چیز را به بورس بسپارند و بعد با سوء مدیریت در این بازار، به اعتماد مردم ضربه بزنند و سرمایه آنها را کم ارزش کنند.»

در پاسخ به این اظهارات نیز روز چهارشنبه ۱بهمن۱۳۹۹ «محمود واعظی»، رییس دفتر رییس جمهور گفته بود که مجلس نباید در امور بورس دخالت کند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

منبع: ایران‌وایر